Śluz z krwią i ból podbrzusza a ryzyko zajścia w ciążę

Witam 6 dni przed okresem kochałam się z chłopakiem skończył we mnie dziś powinnam dostać miesiączkę lecz zamiast niej wydobywa się przezroczysty śluz z domieszką krwi(brązowej) boli mnie podbrzusze prawy bok tak jak by jajnik . czy moze to oznaczać że jestem w ciąży ?? prosze o szybką odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Objawy ciąży najczęściej pojawiają się kilka tygodni po zapłodnieniu. Ból jajnika i opóźnienie miesiączki o jeden dzień, nie świadczą jeszcze o zapłodnieniu.
Jeśli miesiączka nie pojawi się w kolejnych dniach warto wykonać oznaczenie poziomu hormonu beta-hCG we krwi, który da odpowiedź czy doszło do zapłodnienia. Oznaczenie to nie powinno być wykonywane wcześniej niż 8 dni od potencjalnego zapłodnienia. Należy się także upewnić czy dane laboratorium stosuje metodę tak czułą czy też należy poczekać kilka dni dłużej.
Wykonywanie testu ciążowego z moczu da wynik niewiarygodny.