Plamienia i ból jajnika a ryzyko ciąży

Spóźnia mi się okres 2 dni, cykle mam regularne (29 dni). Owulacja wypada u mnie średnio 15 dnia cyklu. 7 dni po owulacji, zaobserwowałam różowy śluz z domieszką krwi, to plamienie dostałam wieczorem, następnie wykąpałam się i plamienia już nie było, również następnego dnia nie było po nim śladu. Bardzo mnie to zdziwiło i jednocześnie wystraszyło, bo nigdy tak nie miałam. Od momentu plamienia, jednego dnia bolą mnie piersi, drugiego nie, potem znowu i tak na zmianę. Teraz bolą mnie lekko jak zawsze przed okresem, mam delikatny trądzik, śluz jak zawsze przed okresem. Niestety dzień przed spodziewaną miesiączką zaczęło boleć mnie podbrzusze w okolicach prawego jajnika. Wykluczam ciążę, ponieważ uprawiałam jedynie seks oralny w dodatku bardzo bezpieczny. Moje pytanie brzmi, co może oznaczać to plamienie, ból jajnika i spóźniający się okres? Dodam, że ogromnie się przez to stresuje. Czy mam powody to obaw? Jest w ogóle sens przejmowania się jakąś ciąża, jeżeli nie miałam kontaktu ze spermą?

Witam! Do zapłodnienia może dojść jedynie poprzez bezpośrednie przeniesienie nasienia do dróg rodnych. Jeżeli wyklucza Pani takie sytuacje w ostatnim czasie, to ciążę możemy wykluczyć. Przyczyn wydłużenia cyklu jest wiele. U młodych kobiet opóźnienie miesiączki najczęściej spowodowane jest przejściowymi zaburzeniami hormonalnymi, zwykle na skutek stresu, niewyspania, zmiany diety lub aktywności fizycznej itp. Dwudniowe wydłużenie cyklu nie jest niczym niepokojącym. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu kolejnych 12 dni, wskazane będzie wykonanie testu ciążowego i ewentualna wizyta u ginekologa. Pozdrawiam