Czy ból jajników i piersi może być objawem ciąży?

Witam. 17 dnia cyklu kochałam się z chłopakiem w zabezpieczeniu był to dzień po dniach płodnych on nie doszedł we mnie. Następny stosunek odbył się tydzień po dniach płodnych bez zabezpieczenia i bez wytrysku we mnie był to 24 dzień cyklu i dwa dni przed okresem również odbył się stosunek bez zabezpieczenia i bez wytrysku we mnie. Cykle mam 28- 30 dni i bardzo nie pokoi mnie to że ten okres trwał 11 dni. Normalnie mam 5-7 dni wraz z plamieniami. Teraz okres miałam 7 dni i 4 dni plamien odczuwałam duży ból w 1 i 2 dniu miesiączki ale teraz postanowiłam zażyć pyralginę i ból przechodził totalnie. Miałam dni płodne bo obserwuję swój cykl według rodzaju śluzu. Dzisiaj jest 33 dzień a okresu nadal nie ma. Martwię się co może być przyczyną. Dodam że pracuje ciężko na nockach jeden dzień w tygodniu od rana do rana. Odczuwalam delikatny ból sutków , a potem piersi z boku. Teraz 2 dzień bolą mnie jajniki raz jeden raz drugi. Wczoraj po południu zrobiłam test i wyszedł negatywnie. Chyba miesiąc po stosunku powinien dawać wiarygodny wynik. Naczytałam się na różnych forach że mogło to być poronienie. Jakim cudem gdy miałam dni nieplodne i stosunek był bez wytrysku. pomoże ktoś? Bardzo się boję :(

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Teraz ciężko jest określić jaki charakter miało poprzednie krwawienie. Powinna Pani pamiętać, że stosunek przerywany nie jest formą zabezpieczenia - może dojść do uwolnienia preejakulatu. Czasem owulacja może zostać przesunięta, a przez to czas dni płodnych może się zmienić. Obecnie brak miesiączki może mieć różne przyczyny poza ciążą (np. zaburzenia hormonalne, zespół policystycznych jajników, hiperprolaktynemia niedobór masy ciała), dlatego warto udać się do ginekologa w celu ustalenia przyczyny.