Ryzyko ciąży po stosunku w 14 dniu cyklu

Mam obawy, że zaszłam w ciąże. Okres miałam 25.03, z chłopakiem kochałam się 8.04, sex był bez zabezpieczenia, i nawet nie zdążyliśmy przerwać. Mój cykl to ok 28 dni. Jestem 3 dni po, nie mogę spać, trochę mnie boli podbrzusze i od 09.04 na bieliźnie mam śluz. Co to oznacza?
Mam 20 lat, ale na dziecko nie mogę sobie pozwolić. Następny okres mam mieć pod koniec miesiąca. Umrę z nerwów do tych dni. Może to nerwy, proszę o szybką odpowiedź, jakie są szanse, że zaszłam w ciążę?

Witam!

Przy 28-dniowych cyklach owulacja zazwyczaj ma miejsce około 14 dnia cyklu. Stosunek odbył się 15 dnia, więc w okresie teoretycznie płodnym. Dlatego istnieje ryzyko, że doszło do ciąży. W tym momencie jednak nie da się już temu zapobiec (za późno na antykoncepcję postkoitalną) ani jeszcze wykryć czy doszło do zapłodnienia. Nie można też ocenić jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży. Zależy to od tego czy rzeczywiście w tym okresie wystąpiła owulacja oraz od bardzo wielu innych czynników.

Najwcześniej test ciążowy można wykonać w terminie spodziewanej miesiączki (22-23 kwiecień). Ponieważ bardzo się Pani denerwuje, proponuję od razu wykonać oznaczenie stężenia hCG w laboratorium (cechuje się bardzo dużą wiarygodnością, większą niż domowe testy ciążowe). W tym przypadku nie należy się sugerować opóźnieniem miesiączki - nawet jeżeli nie doszło do ciąży krwawienie może się opóźnić pod wpływem stresu spowodowanego powyższą sytuacją. Dlatego radzę wykonać test w laboratorium w powyższym terminie nie czekając na krwawienie miesięczne.

Śluz widoczny na bieliźnie to wydzielina szyjki macicy. Ma nieco inny charakter w zależności od fazy cyklu. Nie jest niczym niepokojącym ani nie wskazuje na obecność lub brak ciąży.