Przezroczysty śluz i brak okresu - czy to objawy ciąży?

Witam :) 31.01 wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i postanowiłam przerwać zażywanie. Do dziś nie mam miesiączki. Od dwóch dni boli mnie podbrzusze i okolica lędźwiowa kręgosłupa, podobnie jak przed okresem. Również odczuwam kłucie w obu jajnikach. Wczoraj zauważyłam przezroczysty śluz z niteczkami krwi, a dziś był już biały - tak jakby z domieszką krwi. I ciągle nic :( Dodam również, że ok. 14 lutego uprawiałam z chłopakiem petting, nie miałam kontaktu z jego wydzieliną, on miał czyste ręce, więc raczej nie wydaje mi się, żebym była w ciąży. Mimo to miesiączki nadal nie mam. Co to może być? :(

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsza owulacja pojawia się zazwyczaj z 10-14-dniowym opóźnieniem. Zatem i pierwsza miesiączka występuje z takim samym opóźnieniem. Objawy, które Pani odczuwa, najprawdopodobniej mają związek ze zbliżającym się okresem.
Pozdrawiam