Przezroczysty śluz zamiast miesiączki

SLUZ PRZED OKRESEM witam mam pytanie otóż spóźnia mi sie okres 4 dni. Teraz zamiast okresu mam taki przeźroczysty śluz czy to oznacza ciąże czy nadchodzący okres? Czy powinnam jeszcze trochę poczekać, czy wykonać test ciążowy? Jakie są pierwsze objawy ciąży? A jeżeli to nie ciąża a miesiączka mi się spóźnia, to co to może oznaczać? Czy przezroczysty śluz przed miesiączką może być objawem choroby? Czy powinnam już zgłosić się do lekarza? A może poczekać? Bardzo się martwię i denerwuję. Nie wiem, może jestem w ciąży, jest taka możliwość, ale martwię się że to może być jakaś choroba. Nigdy nie miałam takiego objawu. Proszę o radę  z góry dziękuję
ponad rok temu

Witam serdecznie. Przeźroczysty śluz nie jest typowym objawem zbliżającej się menstruacji. Może wynikać natomiast z zaburzeń równowagi hormonalnej, które doprowadziły do zatrzymania miesiączki. Oczywiście jeśli miały miejsce ryzykowne zachowania seksualne nie można również wykluczyć ryzyka ciąży.