Śluz z krwią z pochwy po stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Po 3 dniach od stosunku zaczął lecieć mi śluz z pochwy.Nieraz lekkie krwawienie.Trwało to jakieś 1,5 tyg. i śluz zaczął sie zmniejszać. Mam też lekkie zgrubienie w podbrzuszu. Czy to może być ciąża ? Sex z partnerem uprawialiśmy w prezerwatywie.Proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli prezerwatywa była prawidłowo założona i nie doszło do jej uszkodzenia, ryzyko zapłodnienia praktycznie nie istnieje. Jeśli ma Pani wątpliwości należy wykonać test ciążowy >14 dni od stosunku. Wcześniejsze wykonanie testu nie ma sensu, gdyż wynik jego będzie niewiarygodny.