Śluz a prawdopodobieństwo ciąży

mam dni plodne co wynika z kalendarzyka i wczoraj uprawialam przerywany sex z partnerem , leci mi bialy śliski śluz i boje sie ze moglam zajsc w ciaze . jakie jest prawdopodobieństwo i ten sluz oznacza zapłodnienie czy wrecz odwrotnie ? prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli współżyła Pani z partnerem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany nie jest uznaną metodą antykoncepcyjną), ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by określić je w wartościach liczbowych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.