Wiarygodność testu 15 dni po współżyciu

witam po jakim czasie po stosunku w czasie ktorego doszlo do zaplodnienia moga pojawic sie objawy ciazy i jakie czy test wykonany w 15 dniu po stosunku jest juz100%

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test z moczu należy wykonać minimum dwukrotnie w odstępach kilkudniowych minimum po 14 dniach od stosunku potencjalnie skutkującego zapłodnieniem. Sugeruję wykonać jednorazowe oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi - jest to metoda najbardziej czuła. Objawy ciąży to sprawa bardzo indywidualna. Są kobiety, które nawet do połowy drugiego trymestru nie odczuwają żadnych objawów. Dlatego też wynik testu, a nie obecność objawów powinna Pani uznać jako wiarygodną metodę rozpoznania ciąży.