Brak okresu i starania o ciążę a antybiotykoterapia na przeziębione nerki

Staram się o dziecko. Z tydzień temu przeziebione sobie nerki i pęcherz za dwa dni powinnam dostać okres. Wczoraj miałam lekkie plamienie, a dziś nic. Robiłam sobie test I jest negatywny. Tzn ze mogę zacząć brać antybiotyki które mi przepisał lekarz na nerki czy lepiej jeszcze się wstrzymać?

Magdalena StusiĹska

Antybiotyk należy zacząć brać, ponieważ nieleczone przeziębienie nerek może być groźne. Jeżeli test wykonany w dniu spodziewanej miesiączki wypadnie pozytywnie należy skonsultować się z lekarzem w celu weryfikacji leczenia.