Brak okresu i wydłużenie przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Microgynon

Spóźnia mi się miesiączka 9 dzień. Biorę od 3 lat Microgynon 21. Wydłużyłam 7 dniową przerwę miedzy blistrami o kolejne 7dni. Wykonałam 2 testy ciążowe pierwszy po 4 dniu, drugi po 8. Oba negatywne. Współżyłam z chłopakiem. Mój ginekolog jest na urlopie i za 2 tygodnie wróci. Proszę o poradę..

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy teraz poczekać na miesiączkę aby rozpocząć kolejne opakowanie-oczywiście jeśli chce Pani kontynuować antykoncepcję. Dla ostatecznego wykluczenia ciąży, może Pani wykonać pomiar B-hCG we krwi.
Pozdrawiam