Brak okresu od trzech lat a możliwość bezpłodności

witam mam taki problem że nie mam okresu już 3 lata boje sie iść do lekarza bo myśle że moge być bezpłodna mam 24 lata czy to może być bezpłodność w tym wieku? czy mogą być jakieś inne przyczyny jeśli tak to jakie??

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Możliwych jest wiele przyczyn wtórnego braku miesiączki ( ciężko za pomocą drogi internetowej móc wypowiedzieć się więcej na temat Pani przypadku). Mogą to być np zaburzenia hormonalne, ale w jakim zakresie-to również wymaga pogłębienia diagnostyki. Konieczna jest jednak wizyta u ginekologa oraz bezpośrednie badanie ginekologiczne, a także ewentualne pogłębienie diagnostyki o badania dodatkowe ( laboratoryjne lub obrazowe). Nie należy z tym zwlekać. Pozdrawiam