Brak okresu oraz bóle podbrzusza i pleców

Witam! 30 maja powinnam dostać okres. Od początku czerwca mam bóle podbrzusza i pleców, pojawia się także nieregularna intensywna wydzielina, pobolewają mnie piersi jak przed okresem. 19 kwietnia uprawiałam petting z chłopakiem, nie doszło do wytrysku. Od tego czasu miałam jeden okres, długość cyklu waha się pomiędzy 29-31 dniami. Od połowy maja zaczęłam biegać 3 razy w tygodniu. Ból nasila się zaraz po bieganiu, jednak szybko ustaje. Chciałam się zapytać co może być przyczyną braku okresu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może mieć bardzo wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik ciąży, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy jak i wielu innych schorzeń ogólnoustrojowych. Może być to także wynik nasilenia aktywności ruchowej. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.