Ryzyko ciąży po pierwszym stosunku

Witam! Swój pierwszy raz miałam 31 maja 2012 roku. Stosunek był zabezpieczony prezerwatywą, nie doszło do wytrysku partnera, a stosunek był przerywany. Następnego dnia, czyli 1 czerwca 2012 roku powinnam mieć okres, ale dostałam okres 2 czerwca 2012 roku. Tak myślę, że to był okres. Cykle do tego stosunku miałam regularne, długości 30, 31 dni. Teraz jest 15 lipiec i nie dostałam okresu od ostatniego okresu. Od dnia wczorajszego mam brązowe plamy na bieliźnie i bóle brzucha. Bardzo się boję. :( Czy mogę być, w ciąży?

Witam! W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest niskie. Wpływa na to fakt zastosowania prezerwatywy oraz brak ejakulacji wewnątrz pochwy. Istnieje wiele czynników mogących opóźnić miesiączkę, głównym czynnikiem jest silny stres, ale także podróże, infekcje. Dlatego w obecnej sytuacji należy uwzględnić wszystkie możliwe przyczyny opóźnienia miesiączki. Być może opisywane objawy sugerują nadchodzącą miesiączkę. Proponuję zachować spokój, jeśli miesiączka nie pojawi się w najbliższym spodziewanym terminie wówczas wskazana jest konsultacja ginekologiczna. W celu całkowitego wykluczenia możliwości ciąży warto wykonać test ciążowy. Pozdrawiam serdecznie!