Możliwość ciąży przy nieregularnych cyklach

witam, Chciałabym się dowiedzieć czy mogło dojść do zapłodnienia. Moej cykle miesiączkowe są przez ostatnie miesiące nieregularne. W Lutym okres dostałam po 25 dniach, w Marcu po23 dniach, w Kwietniu po 28 dniach a w Maju po 23 dniach znów. Współżyliśmy z mężem 29 i 31 Maja, co wskazuje, że to nie mogłybyć dni płodne. A ja wciąż nie dostałam okresu. Test ciążowy pokazuje negatywny wynik. Proszę o rade, czy możłiwe że mogę być w ciązy? Brzuch spuchnięty, bóle podbrzusza jak podczas okresu.,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani tak nieregularne cykle, nie jest możliwe wiarygodne określenie dni płodnych. Tak naprawdę ryzyko ciąży zatem istnieje. Proszę jednak pamiętać, że ciąża to nie jedyna przyczyna braku miesiączki. Może być to bowiem także wynik zaburzeń hormonalnych, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy i wielu innych przyczyn. Przede wszystkim sugeruję powtórzenie testu ciążowego około 14 czerwca. Jeśli wynik będzie negatywny a krwawienie nie wystąpi proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.