Brak okresu po odbytym stosunku

Witam. Czy mam się bać kiedy okres mi się spóźnia już 5 dzień ? Wczesniej odbyłam stosunek z chłopakiem bez wytrysku ale dla pewności kupiliśmy Escapelle Forte(ona może opóźnić o 5 dni). Poza tym miałam bardzo stresujące wydarzenia związku z moją mamą przez któą nie spałam całą noc dodatkowo egzaminy i myśli o niechcianej ciąży. Testy wykonane po 17 dniach od stosunku (3 testy) eyszły negatywnie. Czy jest powód do obaw czy trzeba czekać? Co robić gdyby nie nadszedł?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Prawdopodobieństwo ciąży w opisanym przypadku jest znikome. Jeżeli okres będzie się nadal opóźniać to proponuję konsultację w poradni ginekologicznej celem ustalenia przyczyny tego objawu.