Brak okresu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej i stosowaniu leków na jelita

dnia 21 października odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, Od tego czasu codziennie jestem narażona na stres i nerwy do tego od 2 dni biore antybiotyki na jelita. Mój partner nigdy we mnie nie doszedł, chyba, że w prezerwatywie które nie pękła, lecz od razu wyszedł. Raz kochaliśmy się bez zabezpieczenia ale jak mówię, partner nie doszedł we mnie. Do dnia dzisiejszego okresu nie mam. Co moze być przyczyną ? Zaczynam się martwić.Czekam z niecierpliwością na odpowiedz Serdecznie Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Długotrwale stosowana antykoncepcja może powodować zaburzenia miesiączkowania po odstawieniu, również do opisywanego stanu mogły się przyczynić: stres i infekcja. Powrót miesiączki zależy też od momentu cyklu, w którym nastąpiło odstawienie tabletek.
Proszę również pamiętać, że tzw. "stosunek przerywany" jest jedną z najmniej pewnych metod antykoncepcji, stąd ciąży również nie można z całą pewnością wykluczyć.