Brak okresu po wyjeździe za granicę

Witam! Mam pytanie odnośnie okresu. Ostatnio miesiączki dostałam w czerwcu w dniu wyjazdu do nowej pracy za granicą (holandia). Jest to moja pierwsza fizyczna praca. Nie dostałam okresu do tej pory pomimo, iż nie współżyłam z chłopakiem od ostatniego okresu. Wcześniej kochaliśmy się ale z prezerwatywą i nigdy nie "do końca". Co jest ze mną nie tak?

Magdalena Mroczek

Przyczyn spóźniania się okresu oprócz ciąży może być wiele i należą do nich m.in: stres, nieregularny tryb życia, niedożywienie, infekcje czy zaburzenia hormonalne. Najlepiej będzie skonsultować sie z ginekologiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Podróż, stres, infekcja mogą powodować opóźnienie krwawienia. Jeżeli krwawienie nadal się nie pojawiło konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.