Brak okresu podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej u 44-latki

Witam, od 2 lat biore tabletki antykoncepcyjne qlaira, pilnuję pory przyjmowania i nigdy nie pominełam zadnej, 5 dni temu miałam dostac okres i nie dostałam, mam dolegliwości jak przy okersie, nudnosci , bóle podbrzusza i jajników, ból zoładka, nie robiłam jeszcze testu, czy mogę być w ciąży, czy to moze już menopauza, pozdawiam Wioletta

Witam,
ciążę raczej wykluczam z uwagi na przyjmowanie stałe tabletek, aczkolwiek może wykonać Pani test ciążowy
Możliwe iż nie będzie krwawienia. Gdyby w następnym cyklu taka sytuacja się powtórzyła i krwawienia by nie było - należy zgłosić się do ginekologa i zrobić USG narządu rodnego