Brak okresu podczas stosowania Velafax

Przyjmuje Velafax 75mg, nie mam miesiączki, choć przedtem była regularna 30-32dni. Czy musze o tym powiedzieć lekarzowi ? Jaki jest bezpieczy czas bez miesiączki ? Po jakim czasie należy wybrać sie do lekarza? Nie chce odstawiać leku, a w umie jej brak nie stanowi problemu. Czy mogą być tego jakieś konsekwencje ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Mało prawdopodobny jest związek braku miesiączki z przyjmowanym lekiem. Kontakt z ginekologiem wskazany jest, gdy nie pojawią się 2 kolejne miesiączki pod rząd. Wykluczyć należy też możliwość ciąży. Brak leczenia zaburzeń miesiączkowania może doprowadzić do niepłodności w przyszłości.