Brak okresu a ryzyko niepłodności

Od braku okresu można stać się niepłodną, ale po jakim czasie? Jest on jakoś określony, że np. nie mam okresu przez pół roku, więc będę niepłodna czy można nie mieć okresu przez 3 miesiące odchudzania i później się pojawi i wszystko będzie ok?

Aleksander Ropielewski

Brak okresu jest równoznaczny z niepłodnością. Po powrocie okresu i jajeczkowania możliwe jest zajście w ciążę. W przypadku zaburzeń miesiączkowania z powodu nadmiernej utraty masy ciała okres często powraca po uzyskaniu równowagi hormonalnej wynikającej z nagłej utraty tkanki tłuszczowej.