Brak okresu przez 2 miesiące

Okres mam od jakiś 4 lat, ale zawsze się spóźniał. Ostatnio miałam go 30 sierpnia. Dziś jest 14 października i nie mam okresu. Normalnie bym się tym nie martwiła (bo u mnie to norma), gdyby nie to, że 1 października byłam blisko z moim chłopakiem (można powiedzieć stosunek przerywany).

Boję się, że zaszłam w ciążę. Minęły dwa tygodnie i nie mam żadnych objawów, lecz okres dalej się nie pojawił (tylko brązowawy śluz) -jak przed okresem.
Myślę o tym żeby kupić test ciążowy, a może zaczekać aż pojawi się okres? Ale czytałam, że nawet kobiety w ciąży mają okres. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli był to stosunek przerywany.

Aby być w 100% pewną należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w
videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, np:

http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl