Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu, trądzik i wypadanie włosów po leczeniu hormonalnym

lekarz przepisal mi duphaston na silne,co misieczne bole owulacyjne.Po tym zaczal sie moj koszmar.Stracilam okres na pol roku,wlosy i skora zrobily sie tluste,na twarzy pojawil sie tradzik,wlosy zaczely silnie wypadac.leczono mnie diane35,yasmin,yasminelle,ale pomagaly jedynie w trakcie przyjmowania po odstawieniu bylo jeszcze gorzej.przyjmowalam rowniez sumamed 2tygodnie,od ponad roku olej z wiesiolka,zineryt na skore,cynk,kompleks wit.b wszystko bez wiekszych rewelacji.jestem zalamana.
ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W opisanej przez Panią sytuacji przede wszystkim wskazana jest diagnostyka hormonalna - w tym celu proszę zgłosić się do specjalisty endokrynologa. W celu leczenia trądziku sugeruję konsultację dermatologiczną. Być może będą wskazania do stosowania izotretynoiny, która jest bardzo skutecznym lekiem w takich przypadkach. Leczenie należy jednak zaplanować oraz prowadzić je pod kontrolą badań i dermatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy