Nagłe pojawienie się trądziku u 37-latki

witam, Mam 37 lat i nagle pojawil sie u mnie tradzik praktycznie z dnia na dzien( tak zdiagnozowala go dermatolog) nigdy nie mialam wiekszych problemow ze skora i przyjmuje antykoncepcje ( takze zaburzenia hormonalne to nie sa) krostki pojawily sie najperw na szyji a pozniej na czole, sa bolace i napuchniete ( w srodku czestow jest przezroczysty plyn) Pol roku temu chorowalam na polpasca (pojawil sie tez na szyji) Czy to napewno jest tradzik? Prosze o porade

Bez obejrzenia zmian nie można mieć pewności. Jednak trądzik w Pani wieku nie jest obecnie rzadkością. Również leki antykoncepcyjne niekoniecznie przed nim chronią, zresztą trądzik pojawia sie czesto albo po odstawieniu albo na początku stosowania tych leków.

Jest Pani w wieku kiedy pojawia sie tzw poźny tradzik doroslych. inna opcja jest tradzik rożowaty.Prosze zgłosić sie do lekarza , wymaga to oczywiscie odpowiedniego leczenia.
Ewa Rybicka