Problemy z trądzikiem u 30-latki

Dzien dobry , mam 30lat i problem z tradzikiem od 4 miesiecy, wczesniej nie mialem takich problemow skora byla gladka teraz tradzik sie nasilil, bylem u dwoch dermatologow, gdzie stwierdzono zapalenie mieszkow wlosowych,a inny stwierdizl tradzik , po kilkumiesiecznej kuracji antybiotykowej (tetrakcylina) oraz masci dalacin t brak poprawy, wrecz nasilenie sie tradziku, Ostateczna informacja od dermatologa ze jedyna opcja jest kuracja renitoidami.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Dzień dobry,

Proponuję udać się jeszcze do lekarza medycyny estetycznej- w tej chwili istnieje wiele skutecznych zabiegów na trądzik. Polecam zabiegi laserowe antybakteryjne, natomiast podstawą jest tutaj bezpośrednia konsultacja z lekarzem, kwalifikacja do zabiegu oraz wykluczenie przeciwwskazań.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy