Brak okresu z powodu stresu u 18-latki

Witam mam problem odnośnie przez stres nie mam okresu.Pani ginekolog przepisała mi duphaston przy jego zażywaniu zaczął pulsować mi brzuch i stałam się ogólnie nerwowa doszły wzdęcia i bulgotanie w brzuchu.Okres i tak się nie pojawił a pulsowanie i nerwowość zniknęły.Teraz biorę estrofem od dziś 12 tabletki biorę znów duphaston i zauważyłam ,że brzuch znowu zaczął mi pulsować :( i pojawiły się wzdęcia nie mam pojęcia co mam teraz robić czy mam się męczyć i brać duphaston czy odstawić i co dalej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zażywane Dupastonu powoduje tak uciążliwe działania uboczne, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem. Być może możliwa będzie zmiana preparatu na inny, który będzie Pani lepiej tolerować.