Brak plamienia z odstawienia tabletek a możliwość ciąży

Witam,biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat,Cyprest pierwszy raz teraz mi się zdarzyło mija 5 ty dzień przerwy nie mam plemienia z odstawienia, raz się opoznilam 10 h z wzięciem tabletki ale to chyba nie powinno mieć wpływu uprawiam sex z partnerem bez prezerwatywy kończy we mnie strasznie się martwie jaki może być powód proszę o radę,

Lek. Katarzyna Szymczak

Być może przyjmowałaś w ostatnim czasie jakieś leki, które mogły osłabić działanie tabletek? Dodatkowo silny stres, restrykcyjna dieta czy intensywne ćwiczenia, alkohol mogą spowodować opóźnianie się okresu. Jeśli się martwisz, radzę wykonać test ciążowy lub pójść do ginekologa.
Pozdrawiam