Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po odstawieniu tabletek

Witam. Mam 19lat. Od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Po ostatnim opakowaniu miałam 7 dni przerwy w ciągu której współżyłam bez zabezpieczenia. Po przerwie tej nie rozpoczęłam kolejnego opakowania, ponieważ nie moglam pójść do lekarza po receptę. Mija 4 dzień. Czy wziąć dziś pierwsza tabletkę? Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Nie należy stosować doustnej antykoncepcyj będąc w ciąży. Proponuję wstrzymać się z przyjęciem pierwszej tabletki do pierwszego dnia miesiączki i wykluczenia ciąży.