Czy mogłam zajść w ciążę po odstawieniu tabletek?

Witam. Od roku przyjmuje regularnie tabletki antykoncepcyjne C*****. Jednak moja ostatnia przerwa miedzy tabletkami wydłużyła się, dzisiaj jest 11 dzień przerwy. Powinnam wziąć tabletkę w piątek (12.11), jednak nie wzięłam jej, ponieważ wyjechałam i nie miałam do nich dostępu. Przez cały weekend uprawiałam seks nawet kilka razy dziennie. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży, mimo ze stosunki odbywały się po krwawieniu? Kiedy mogę zrobić najszybszy test ciążowy? Czy nadal mam brać tabletki, czy mogę zrobić miesięczną przerwę? Czekam na odpowiedź. Z poważaniem, Aleksandra

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli nie wzięła Pani tabletek z kolejnego opakowania  i w tym czasie Pani współżyła, istnieje możliwość zajścia w ciążę.

Test ciążowy można wykonać po około 10 dniach od stosunku. Jednak jest on wówczas jeszcze mało wiarygodny. Najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki. Proponuję wstrzymanie się z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych do czasu wykluczenia ciąży.

Pozdrawiam