Czy możliwe, że moja dziewczyna pomimo tabletek mogła zajść w ciążę?

Witam, moja dziewczyna bierze regularnie tabletki antykoncepcyjne. Jest już 3 dzień od odstawienia tabletek i powinien wystąpić okres. Wcześniej twierdziła, że źle się czuję, więc zrobiła test ciążowy, którego wynik był negatywny (test zrobiony dzień przed spodziewaną miesiączką), więc przestaliśmy się martwić. Dziś jednak krwawienie nie występuje, chociaż powinno. Bardzo boimy się, że jest w ciąży. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy mamy martwić się dalej? Dodam, że tabletki brała regularnie, nie wystąpiły wymioty itd. Bardzo proszę o pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli tabletki były przyjmowane regularnie i nie wystąpiły czynniki osłabiające ich działanie to nie ma powodów do obaw. Krwawienie z odstawienia występuje zwykle w 2-3 dniu przerwy, ale późniejsze wystąpienie nie budzi niepokoju.
Wykonany test ciążowy powinien być już wiarygodny. Jeżeli jednak krwawienie nie wystąpi do ostatniego dnia przerwy sugerowałabym powtórne jego wykonanie.

Pozdrawiam