Brak poprawy po rehabilitacji opadniętego kciuka

Mam od dwóch miesięcy opadnięty kciuk.Uczęszczałam cały czas na rehabilitację bez żadnej poprawy. Dopiero teraz zlecono USG i okazało się, że mam zerwane ścięgno prostownika kciuka (brakuje około 5cm) Czy operacja jest konieczna ?? czy mam się nauczyć żyć bez kciuka. Jeżeli nie będzie operacji czy ścięgno będzie się dalej rozjeżdżać i jest to jakieś zagrożenie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku powrotu sprawności kciuka operacja może okazać się konieczna. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który zaproponuje możliwe formy leczenia.