Brak przegrody przezroczystej u dziecka w 28. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 28 tyg ciazy. Na usg wykryto u mojego dziecka brak jamy przegrody przezroczystej. Trzy dni temu mialam tomografie i powiedzieli mi że jest jeszcze do tego cysta i ze zbiera sie plyn. Co to oznacze? Czy moje dziecko będzie niepełnosprawne? Czy czeka je operacja? Czy to chodzi o wodoglowie? Mieszkam w szkocji i jakos nawet przy pomocy tlumacza ciezko mi zrozumiec co czeka moje dziecko. Z gory dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest dalsza obserwacja. a czy do tej pory z dzieckiem i ciaża było wszystko okk?