Ubytek w przegrodzie międzykomorowej u płodu w 26. tygodniu ciąży

Dzien Dobry.Jestem w 26 tyg ciazy po echo serca płodu.Wykryto:w przegrodzie miedzykomorowej w czesci miesniowej ubytek o sr ok 1,4mm z dwukierunkowym przepływem krwi.Reszta jest prawidłowa.Czy to bardzo grozne i czym grozi po porodzie?Czy po porodzie odrazu musi byc konsultacja kardiologiczna bo nie wiem czy w szpitalu ktorym bede rodziła maja mozliwość takiej konsultacji.Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza obserwacja. Jeżeli bedzie końiecznosc konsultacji kardiologicznej to zostania Pani skierowana do Szpitala ginekologicznego wyższej referencyjności gdzie bedzie ona możliwa.