Ubytek w przegrodzie międzykomorowej 1,8 w 20. tygodniu ciąży

Witam.Mam27l.Na usg crl mojego synka wynosił 60,3 i 2,5 nt,po kilku dniach(wtedy 12 tyg+5 dni)crl64 i nt2,7. ryzyko dla t21 wyszło mi 1:ok.900. Zrobiłam testy pappa, chyba wyszły dobrze,bo ryzyko zmalało w połączeniu usg+pappa dało wynik do t21 1:ok.7000.Na amniopunkcje się nie zdecydowałam.. Zrobiłam jednak test Nifty dla t21 ryzyko wyszło 1:ok.29000.Czy o tą trisomię mogę byc spokojna?Tak się boję:(Zrobiłam również echo serduszka w 20 tyg ciąży,wyszedł ubytek w przegrodzie międzykomorowej 1,8

Witam!
O trisomię 21 może " być Pani spokojna" ;
ASD tj ubytek w przegrodzie jest kompletnie niezwiązany z badaniami prenatalnymi - wymaga monitorowania Echo serca - na razie nie można powiedzieć , że po urodzeniu będzie istotny hemodynamicznie
pozdrawiam