Ubytek przegrody międzykomorowej i ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

witam.Czy usg prenatalne w 12 tygodniu ciąży i w 20 tygodniu ciąży oraz usg 3d w 21 tygodniu ciąży powinno wykryć wadę serduszka ubytek przegrody miedzykomorowej i ubytek przegrody międzyprzedsionkowej?Jeżeli tak,to dlaczego nie wykryło mimo wizyty u dobrych specjalistów?

Aleksander Ropielewski

W zależności od wielkości ubytku nie zawsze udaje się uwidocznić wadę w badaniach prenatalnych. Poza tym znaczeniema sprawność wykonującego badanie i jakość aparatu USG. Jak każda metoda diagnostyczna USG nie ma 100% czułości.