Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej u 6-miesięcznego dziecka

Przepływ w Ao brzusznej pulsacyjny,powiązania struktur serca zgodne niewielki lewo prawy przepływ przez otwór owalny nieistotny hemodynamicznie,IVS ciągła,zastawkiprzedsionkowo-komorowe i naczyń głownych prawidłowe,przepływ w MPApulsacyjnybez PDA,osierdzie bez płynu,łuk Ao lewostronny pulsacyjny,w Ao desc.1,16m/s,MPA11mm,wielkość jam srca w normie. To jest wynik badania mojego syna(wiek pół roku)w rozpoznaniu napisano ubytek przegrody międzyprzedsionkowe.Czy to wymaga interwencji chirurgicznej ?

Witam. Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej jest niewielki i w tym momencie nie wymaga interwencji chirurgicznej. Większość tego typu ubytków zamyka się samoistnie w miarę wzrostu dziecka. Powinno ono jednak pozostać pod okresową kontrolą kardiologa dziecięcego.