Brak snu w dzień u rocznego dziecka

Mój syn w grudniu skończył roczek. Praktycznie od urodzenia nie śpi w dzień, a jeśli zaśnie zwykle kończy się to pól godzinną czasem godzinną drzemką. Od jakiegoś czasu wieczorami zasypia coraz później około godziny 21 czasem niestety zdarza mu się iść pod "przymusem" spać z wielkim płaczem dopiero po północy. On ma cały czas energię by być w ruchu. Gdy w dzień idziemy po coś do sypialni zaczyna popłakiwać bo boi się że będę go usypiać - czy to normalne czy stropek z melisy szukać?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem ile śpi syn w ciągu doby. Być może dziecko nie potrzebuje już tak dużo snu jak jeszcze kilka miesięcy temu (sugeruje się ok 10h snu). Należy unikać dziennych drzemek tak aby dziecko chętnie chodziło spać wieczorem. Jeżeli problemy się będą utrzymywać polecam kontakt z poradnią zaburzeń snu.