Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moje dziecko zmieniło tryb snu?

Witam serdecznie, moje dwuletnie dziecko od około dwóch tygodni nie chce spać w nocy, prześpi się 2-3 godziny i wstaje, i nie chce dalej spać, gdy nie zwracamy na nie uwagi, zaczyna krzyczeć albo wpada w histerię, potrafi siedzieć tak do 8.00 rano i dopiero usypia, śpi wtedy do 16.00 albo i dłużej. Starałam się kłaść ją popołudniu na małą drzemkę, ale wtedy usypiała nad ranem, natomiast, gdy przetrzymałam ją cały dzień bez spania, usypiała ok. 23.00 i wstaję o 2.00-3.00 nad ranem, nie wiem, co się dzieje, nigdy nie było z nią problemów, sama usypiała w łóżeczku, przesypiała całe noce. Proszę o poradę, bo już nie wiem, co mam robić, chodzę z mężem na rzęsach.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Nosidełko Mei-Tai - wiązanie na brzuchu

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać nosidełko mei-tai na brzuchu.

Witam serdecznie:)

Dziecko rozwija się według określonych faz rozwojowych i zgodnie z nimi realizuje swoje potrzeby, np.: potrzebę jedzenia, bliskości, zabawy i snu. Często  zdarza się, że dwulatki zmieniają regularny dotąd rytm snu na mniej zorganizowany: częściej budzą się w nocy, zagdują rodziców, zachęcają do wspólnej zabawy.

Sprawiają również więcej kłopotów w trakcie zasypiania. Na szczęście takie zachowanie nie jest stałe i po pewnym czasie ulega kolejnej zmianie:)

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jak długo może potrwać właśnie takie zachowanie córeczki. Warto konsekwentnie próbować usypiać malucha o stałej porze oraz konsekwentnie w nocy starać się np. po godzinie aktywności wyciszać i usypiać:)

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy