Brak współżycia przy leczeniu zapalenia endometrium

Witam Serdecznie. Moja Ginekolog Stwierdziła u mnie zapalenie Endometrium. jestem leczona lekami AULIN, METRONIDAZOL i FLUMYCON. zaleciłą też brak współżycia, albo jeśli już to z prezerwatywa. kiedy więc będę mogła zacząć starać się o dziecko, i czy niechęć do seksu wynika właśnie z tego?? Proszę o wyczerpującą odpowiedź. niestety od mojego lekarza za dużo się nie dowiedziałam ;(

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, staranie się o dziecko na pewno proszę rozpocząć dopiero po zakończeniu kuracji i wizycie u lekarza ginekologa, który Panią prowadzi. Powyższa terapia czy leki nie powinny jednak powodować spadku libido, może jest to związane z stanem emocjonalnym. Pozdrawiam