Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 1 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak wytrysku - jak rozwiązać ten problem?

Witam. Ostatnio zacząłem przyjmować lek na lekki przyrost prostaty i po tym leku podczas erekcji w ogóle nasienie nie wydostaję się na zewnątrz. Mój urolog powiedział że będę ten lek przyjmował już zawsze a na ulotce jest że może powodować takie zaburzenia. Czy jest jakiś sposób żeby mój problem z wytryskiem znikł?
MĘŻCZYZNA, 41 LAT 1 tydzień temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowny Panie,
leki z grupy alfa-blokerów stosowane w terapii łagodnego rozrostu stercza mogą wiązać się z wystąpieniem działania ubocznego jakim jest wsteczny wytrysk, w czasie którego część bądź całość ejakulatu przemieszcza się do pęcherza moczowego, a następnie jest wydalana z organizmu w trakcie oddawania moczu. Poza sytuacją aktywnego starania się o uzyskanie ciąży zjawisko to nie ma znaczenia zdrowotnego. Poszczególne leki z omawianej grupy różnią się jednak wpływem na funkcję wytrysku. Jeżeli te działanie uboczne jest w Pana uczuciu nie do zaakceptowania można rozważyć zmianę leku na taki, który nie wpływa bądź wpływa minimalnie na omawianą funkcję. W tym celu proponuję zgłosić się jeszcze raz na wizytę urologiczną.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy