Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć wsteczny wytrysk?

Witam. Jestem mężczyzną w wieku 67 lat. Na wizycie u urologa zostałem dokładnie zbadany na tzw przyrost gruczołu krokowego. Lekarz stwierdził nieznaczny przyrost i na recepcie zapisał Prostamnic. Przed zakończeniem wizyty powiedział coś takiego "Ale proszę być świadomy, że prostamnic sam w sobie nie leczy, tylko łagodzi skutki prostaty." Uświadomiłem to sobie dopiero w domu, że tak powiedział. W związku z tym mam kilka pytań. Pierwsze, jeżeli nie leczy, to czego mam oczekiwać od Prostamnic? Co leczy prostatę poza cięciem chirurgicznym. Jest dużo zamienników tego leku, to który z nich jest Oryginalnym lekiem. Po stosowaniu leku bardzo niekomfortowy jest tzw wsteczny wytrysk. Z pozytywnej strony działania Prostamnic jest to, że ograniczyłem wstawanie w nocy do jednego razu. Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi.
MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Leki z tej grupy (alfa bloker) ograniczają uciążliwe dolegliwości ze strony dolnych dróg moczowych, ich objawem ubocznym jest wytrysk wsteczny który normalizuje się po odstawieniu leku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy