Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyna wytrysku wstecznego

Co mógł źle zrobić urolog -chirurg, podczas wyłuszczania gruczolaka ze stercza, że pojawił się podczas orgazmu wytrysk wsteczny? Psuje to przyjemność, gdyż orgazm jest trudniej osiągnąć, a wręcz niemożliwy w zbyt śiskiej pochwie. Że tak się dzieje i już, nie jest odpowiedzią. Musi być jakaś przyczyna. Co w takim przypadku począć? Czy zwiększenie produkcji zawiesiny sterczowej coś poprawi? Jeśli tak, to czym zwiększyć? Wszepienie implantu zwieracza cewki moczowej chyba odpada? Koszt, ból, ryzyk
MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam Pana,

W niektóre techniki operacyjne gruczołu sterczowego wpisane jest powikłanie pod postacią wytrysku wstecznego. Wynika ono z samej metody operacji, a nie z błędu operatora. Nie wiem jaki rodzaj techniki był stosowany u Pana, ale pacjent powinien zostac poinformowany o takim powikłaniu jeszcze przed operacją. Podstawowy objaw kliniczny wytrysku wstecznego stanowi tzw. "suchy orgazm", czyli orgazm przy którym ejakulat nie wydostaje się na zewnątrz. Jednak mimo zmiany uwarunkowań orgazmu wynikajacych z wytrysku wstecznego, satysfakcja płynąca z przeżycia orgazmu nie powinna być zmieniona. Spadek satysfakcji może łączyć się ze znacznym napieciem psychicznym wynikającym z poczucia, "że coś się zmieniło i nie działa jak należy". Leczenie wytrysku wstcznego może być prowadzone przy użyciu elektrostymulacji (proszę pytac o tęmetodę w centrach kompleksowej diagnostyki i terapii urologicznej z rehabilitacją). Można także stosować preparaty farmakologiczne, które pomagają utrzymać zwiększone napięcie mięśni szyi pęcherza podczas ejakulacji. W tym celu stosuje się imipraminę, pseudoefedrynę lub efedrynę.Zwiększanie ilości zawiesiny sterczowej niewiele pomoże, gdyż ejakulat tak czy inaczej nie wydostanie się przy wytrysku wstecznym przez cewkę na zewnątrz. Jeśli urolog prowadzący zbagatelizował Pana objawy- warto zgłosić się po drugą opinię do innego lekarza. Jesli podstawowy problem stanowi natomiast napiecie psychiczne i poczucie doświadczenia nieprzewidzianych powikłań, z którymi trudno sobie poradzić w sensie psychologicznym, wtedy warto skonsultować się z lekarzem seksuologiem w celu podjęcia ew. terapii seksualnej skoncentrowanej na przywróceniu przeżywania satysfakcji z orgazmu.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy