Czy wstrzymywanie wytrysku podczas orgazmu jest szkodliwe?

Witam, mam pytanie czy wstrzymywanie wytrysku podczas orgazmu jest szkodliwe? Chodzi mi o zatrzymanie spermy poprzez uciśnięcie miejsca pomiędzy moszną a odbytem podczas orgazmu. Oczywiście wiem, że nie można tak robić za każdym razem. Taka metoda oraz ta z zaciskaniem mięśni krocza przewinęła mi się na kilku forach.

Może wystąpić tzw. wytrysk wsteczny, czyli do pęcherza moczowego. Jeżeli taki odruch powstanie i utrwali się, to będzie duża trudność uzyskania wytrysku w czasie kontaktu intymnego, plemniki zaś znajdą się w moczu, gdzie szybko giną...
W badaniu moczu, pod mikroskopem, widać liczne plemniki.
Oczywiste są wtedy kłopoty z prokreacją!
Wytrysk wsteczny też występuje często po zabiegach urologicznych na gruczole krokowym (prostacie).
Zachęcam Pana do dużej nieufności w aspekcie wdrażania porad "forumowych".
Podobnie, jak w przypadku zakupu "leków" w internecie, można się skrzywdzić i to nawet mocno...
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. 4.17