Brak zmian na USG a wyczucie guzka

Witam, Dwa tyg. temu 37 letnia siostra miała kontrolne USG piersi, które nie wykazało żadnych zmian. Parę dni temu wykryła sobie guzek,który wyczuwa tylko w pozycji leżącej. Dodam, że od wielu lat boryka się z dużym lękiem o zdrowie.W zeszłym roku było podobnie -okazało się, że z uwagi na szczupłą sylwetkę i małe piersi wyczuwała gruczoły i nie były to guzy. Czy teraz konieczna jest kontrola?Czy lekarz mógł przeoczyć nowotwór w badaniu i czy guzy nowotworowe znikają w innych pozycjach badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli jest guz nowotworowy to nie znika, tylko może być inaczej wyczuwalne. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu palpacyjnym będzie można coś więcej powiedzieć.