Brak zmian w wyglądzie u 19-latka

Mam 19lat w tym roku 20 a mam budowe ciała 16 latka i nie mam zarostu, wyglądam tak samo jak miałem 16 lat i nic się nie zmienia. Mam łagodne rysy jak dziecko. Co powinienem w tym przypadku zrobić, słyszałem że dojrzewa się do 21 lat czy jeszcze coś się zmieni czy powinienem iść z tym do lekarza? Czy endokrynolog coś na to poradzi, ważę 62kg i mam 178cm wzrostu. HELP
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Syndrom Downa u dziecka a brak zmian w wyglądzie

dobry wieczor,mam pytanie odnosnie mojego miesiecznego synka.Lekarze stwierdzili u niego syndrom dawna,lecz my jak i wszyscy nasi znajomi i rodzina nie widzimy zadnych zmian w jego wygladzie.Martwi mnie tylko to ,ze gdy Maly placze ma bardzo zgrubiale gorne powieki,czy to jest ten objaw?pediatra mowil ze ma zatkane kanaliki,musze zaznaczyc ,ze zaraz po ur.jest problem z jego oczkami,byly zaropiale i lzawiace.Teraz juz nie lzawia lecz oczka sa nadal nabrzmiale.dziekuje za odp.
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

powinna pani poprosić o skierowanie do poradni genetycznej na badania które wykluczą zesp. Downa . Może lekarz mówiąc o syndromie Downa miał na myśli nie zespól Downa ale tylko pewne cechy wyglądu?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wewnętrzny przymus do zmian w swoim wyglądzie

Od kilku lat czuję wewnętrzny przymus do zmian w swoim wyglądzie. Zwykle tyczy się to włosów. Skracanie, cieniowanie, farbowanie, barwienie, zapuszczanie i znowu obcinanie. Nie potrafię przestać jeśli mam być szczera. Czuję że muszę to robić bo inaczej czuję się źle. Czy powinnam się martwić?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

0
Mgr Michał Pyter Psychologia
60 poziom zaufania

Witam.
Myślę, że potrzeba zmiany swojego wyglądu (o ile nie mówimy o ingerencji chirurgicznej) nie jest niczym złym. Pisze Pani jednak o przymusie, tym samym warto zadać sobie pytanie co by się stało jeśli nie zmieniałby Pani swojego wyglądu. Może mieć to związek z Pani samooceną. Warto skonsultować się z psychologiem, który pomoże Pani znaleźć odpowiednią drogę działania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

0

Witam. Każde zachowanie przymusowe jest niepokojące, ponieważ odbiera człowiekowi wolność wyboru. Z drugiej strony, dość typowa dla płci kobiecej jest potrzeba dbania o swój wygląd. Jaka jest różnica między potrzebą/chęcią a przymusem? Odczuwanie przyjemności: jeśli człowiek zaspokoi potrzebę, czuje przyjemność; jeśli zaspokoi przymus, czuje krótkotrwałą ulgę.
Proszę pomyśleć, jak to jest u Pani. Czy jest to chęć/przymus bycia piękną? Czy sposób na rozładowanie napięcia? Zmniejszenie lęku? Lęk przed byciem nielubianą, niezauważaną? A może zwykła kobieca próżność? I czy naprawdę, ale to naprawdę chce Pani to zmienić? Odpowiedź na te pytania pokaże Pani, czy ma Pani problem, czy nie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty