Brązowa krew zamiast okresu

Witam :) Od pół roku przyjmuję tabletki anty **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). W tamtym miesiącu okres miałam normalny. Jednak w tym zamiast okresu pojawiła mi się brązowawa krew i jest jej mało, znacznie mniej niż przy normalnym okresie. Tabletki brałam prawie co do minuty. Gdy się kocham z partnerem, przed dojściem on zakłada prezerwatywę, więc wątpię, ze to ciąża, ale i tak mam obawy. Dodam jeszcze, że przez 9 dni przyjmowałam **** - lek sterydowy. Jednak nigdzie nie znalazłam, że on zaburza działanie tabletek. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Sądząc z opisu stosunków, jakie Pani odbywała, ciążę prawie na 100% można wykliczyć. Dobrze by jednak było zrobić test przed rozpoczęciem nowego opakowania. Myślę, że przyjmowany przez Panią preparat sterydowy mógł jednak wpłynąć na zmianę charakteru krwawienia z odstawienia.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty