Brązowa wydzielina z pochwy i ból jajników po stosunku

Witam. 21-26 marca miałam ostatnią miesiączkę. 8 dni temu współżyłam ze swoim stałym partnerem (9 kwietnia). Dziś(17 kwietnia) zauważyłam brązową gęstą (zasychającą) wydzielinę, pobolewają mnie jajniki(nie ciągle, czasami) tj uczucie ukłucia igłą, poza tym 2-3 dni temu bardzo bolały mnie piersi przy dotyku, ale mi przeszło. Przy ucisku brzucha miewam mdłości, ale nie wymiotuję. Co to może być? Czy martwić się tą wydzieliną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią brązowe podbarwienie wydzieliny świadczy o domieszce krwi. Przyczyn takiej wydzieliny, w połączeniu z pozostałymi objawami może być bardzo wiele, w tym nadżerka, polipy, zaburzenia hormonalne, ale także ciąża. Przede wszystkim sugeruję zatem wykonanie testu ciążowego. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku. Bez względu na wynik sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.