Brązowe plamienia i krwawienie podczas stosunku po rozpoczęciu stosowania NuvaRing

Rozpoczęłam 18.04 wraz z pierwszym dniem cyklu stosowanie (po raz pierwszy) antykoncepcji hormonalnej (Nuvaring). Od tego czasu, codziennie mam brązowe plamienia, a podczas stosunku wystąpiło małe krwawienie. Czytałam że w pierwszym miesiącu antykoncepcji jest to normalne i podobne objawy wystąpiły u innych kobiet stosujących krążek. Więc moje pytanie brzmi : Czy powinnam wykupić następny krążek i kontynuować tę formę zabezpieczenia czy udać się do ginekologa z prośbą o zmianę antykoncepcji.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa, aby stwierdzić czy wszystko jest ok i ewentualnie przedłużyć lub zmienić formę antykoncepcji. Sądzę, że raczej podczas stosunku krwawienie nie powinno występować.

Plamienia poza tygodniem przerwy podczas stosowania hormonalnej antykoncepcji, zwłaszcza przez pierwsze 3 miesiące. W razie utrzymywania się krwawienia lub wystąpienia innych niepokojących objawów proponuję skonsultować się z ginekologiem.