Brązowe plamienia połączone z krwią podczas stosowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

witam. Czy normalne jest, aby przy zażywaniu pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, pojawiły się brązowe plamy łączone z krwią ? Dodam jeszcze, ze plamienia są już od dwóch tygodni, a krew pojawiła się dziś. prosze o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Krwawienia/plamienia śródcyklowe są najczęstszym objawem ubocznym, który występuje podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Jeśli krwawienia, plamienia będą się nasilać lub nie ustąpią w ciągu dwóch kolejnych cykli, sugeruję konsultację ginekologiczną.