Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamienia przy tabletkach Novynette

witam, biorę od półtora roku tabletki antykoncepcyjne Novynette. ostatnio w czasie siedmiodniowej przerwy pojawilo się brązowe plamienie, takie sobie w 5 dniu z odstawienia (zazwyczaj krwawienie było w 5 dniu). i teraz zastanawiam się czy to normalne i czy tak juz bedzie zawsze? czy mam sie o co martwić? Tabletki przyjmuje prawidlowo o tej samej porze, o żadnej nie zapominając.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Epizod plamienia mógł być spowodowany wahaniem poziomu hormonów. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy